Projeler

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Ağaç İşleme ve Mobilya Atölyesi kapsamında 2013 yılında 61 adet, 2014 yılında ise bugün itibari ile 82 adet proje gerçekleştirilmiştir.

Ağaç İşleme ve Mobilya Atölyemiz, 5 adet teknik personel ve 2 adet kısmi zamanlı çalışan öğrenci ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Yenice ilçesi Kaymakamlığıyla Yenice ilçesinin kültür mirasları konusunda ortak çalışmalara başlanılmış ve bu kapsamda ‘Ahşap ve Özel Mimari Niteliklerine Sahip Yenice Evlerinin Korunması ve Onarımı’ adı altında proje çalışmalarına başlanmıştır.

   

Proje kapsamında Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hikmet YAZICI, 25 Mayıs 2012 tarihinde Yenice İlçesinde  “Eko Turizm ve Ahşap Yapılar” konusunda konferans vermiştir.

Yapılan proje kapsamında merkez yönetim kurulu üyelerinden Öğr. Gör. Gonca KAYA ve Öğr. Gör. Hakan ÇETİN İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Koruma ve Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEP) tarafından 08-09 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu’na katılmışlardır.

Merkez Müdürlüğü’nün yapmış olduğu projelerin toplam maliyeti 2013 yılında 687.213,00 TL, 2014 yılında 814.042,00 TL’dir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin